úterý 2. srpna 2016

U nás doma-srpen 2016

Nakládám okurky,zavařuju ovoce,suším houby(mladí donesli plný menší košík),pleju skalky...Skorozeťák se dal do obkládání obýváku,ještě lištu a nalakovat a -hurá!-obývák obložen!pak bude následovat obklad z druhé strany-z chodby.Byly tu původně dveře,ale měnili jsme trošku dispozici obýváku a ty dveře tu prostě nebudou.. Když mám chvilku čas,tak se věnuju kytičkám nebo nějakému tvoření.Momentálně je to háčkování,PeŤovi dodělávám tašku-pytel(už mi chybí jen ucho) a pro dceru od kámošky háčkuju na panenku-teprve mám čepičku,dnes večer snad budu pokračovat.Háčkuju ze zbytků-z malinkých klubíček,mám jich plnou velkou krabici.Taky už jsem si našla návody na dárečky,co bude letos u nás nadělovat Ježíšek.No,já vím,že je dost brzo,ale budu toho opět muset vytvořit hodně.. S Pavlem jsme byli několikrát ve městě na nákupech typu Hobby,tak přibyly u nás i kytičky z výprodeje,byly před smrtí a za pár korun.Stačilo přesadit a zalít... Mám už nový kalendář s obrázky mojí oblíbené Ivy Huttnerové na rok 2017.Je zase nádherný!! No,a přišla mi knížka od Věrušky(zatím jsem se ke čtení ještě nedostala...) Dostala jsem od segry 2 starší stolky-už jsou plně využité-na menším jsou kytičky,na větším morče a králík(náš nový člen rodiny) Ještě se tu musím zmínit o mém sobotním setkání s Ilonkou.Je to moje bývalá spolupracovnice.Strašně dlouho jsme se neviděly-snad 15 let,ale pořád jsme v kontaktu.A konečně v sobotu došlo k našemu setkání u ní doma.A plkaly jsme,a plkaly..a vzpomínaly na naši práci v bývalém RaJi v Přerově.Jo,to byly doby!Odpoledne uteklo jak voda... Tak to je snad od nás dnes vše,jdu si dát oběd a valím do práce-Oseva volá!! Přeju všem krásné sluníčkové dny!!

3 komentáře:

 1. Teda uf Zdeni, pěkně jedeš. Taky někdy spíš??
  Tak jsem si myslela, že blázním se soupisem na vánoce a ty už dokonce budeš tvořit.
  Setkání muselo být moc krásné viď. Měj se moc hezky, pa Z❤

  OdpovědětVymazat
 2. Ako píše Zdenka Z. vyššie - niekedy spíš????
  Tie mall klbká, ale aj úplne novú vlnu, ešte socialistickú, mám aj ja, ale akosi nič z nej nerobím, naposledy pred Vianocami papuče dežom :-)
  Stolíky si teda využila jedna radosť, určite sú ti vďačné aj tie, aj keď nezakvitnú :-)
  S dverami navyše si toporiešila dobre, máš fajné sedenie v kresle!
  Pááá

  OdpovědětVymazat
 3. Jo,holky-já i spím,i když se to nezdá.ale poslední dobou málo.večer jdu tak ve 22.někdy i ve 23 hod a ráno vstávám v 5.30,v sob.dokonce v 5 hod.kvůli pošťákovi,co mi vozí noviny.tak někdy si lehnu jen tak na chviličku,než jdu na odpolední směnu do Osevy.půlhodinku..vyspím se jen v neděli,u Páji spím někdy i do půl deváté..
  dárky na Vánoce-budu moooc tvořit-hlavně vyšívat a ubrouskovat,je moc lidiček,co chci obdarovat..

  OdpovědětVymazat